12. 5. 2018: Čakrová Aroma Yoga (Zenergy jóga studio Zlín)

V sobotu 12. května 2018 jsem ve zlínském studiu Zenergy jóga vedla 2,5hodinový workshop Čakrová Aroma Yoga nejen pro veřejnost, ale také (a především) pro mé spoluputovníky po Indii a Maledivách, se kterými jsme tyto asijské země letos navštívili a navázali krásná přátelství.

Devatenáct účastníků vytvořilo příjemné prostředí, ve kterém jsme si v úvodu popovídali něco o aromaterapii a vlivu (a síle) éterických olejů na fyzické i psychické a mentální zdraví člověka. Potom jsme se věnovali svým pěti fyzickým čakrám a účastníci si vybírali sami po sebe éterické oleje, s nimiž jsme pak v józe pracovali. Oleje jsme spojovali s bio sezamovým rostlinným olejem, přičemž vybráno bylo pět olejů pro harmonizaci srdeční čakry:

  • mrkev (semeno)
  • pepř
  • benzoin
  • kadidlo
  • bergamot

Směs rostlinného a éterických olejů jsme nanášeli na místa, kde na těle pulzuje krev, a potom jsme nechali rozvinout vůni a sílu rostlinných silic. Následovala 90minutová jóga zaměřená na otevírání hrudníku a anáhaty. Znamenalo to pár nepříjemných záklonů ;-), kterých se ale všichni zhostili skvěle.

Závěr byl věnován půlhodinové relaxaci, během níž jsem na anáhatu aplikovala vibrace ladičky óm, kterou jsme se naučili používat na workshopu našeho učitele tradiční čínské medicíny Petra Nováka.

Zde najdete pár fotek z workshopu:

Foto: Petra Hetmerová