W.-D. Storl: Plevele v naší zahradě (nová kniha)

Vyšel český překlad jedné z novějších knih W.-D. Storla! Jmenuje se Zahradníkův rok 2 – Plevele v naší zahradě a provede vás nejčastějšími plevely, jež se usazují poblíž našich bydlišť. Řadu z nich lze využít jako jedlou divočinu a léčivé prostředky! Kniha je doplněná skvělými fotografiemi a cennými informacemi. Výborný je rovněž autorův úvod, jenž nás – jak je u Storla zvykem – provede také etnobotanickými zdroji vnímání plevele v západní civilizaci.

Astralita rostlin: najdeme mezi nimi ty nejnebezpečnější

Na prvním víkendu oboru Fytoterapie při jsme si se studenty mj. povídali o astralitě rostlin podle W.-D. Storla a na příkladech anatomických “podivností” rostlin si uváděli jejich snahu přejít z rostlinné říše do živočišné🐛: rostliny pak například vytvářejí útvary podobné orgánům: váčky, přívěsky, výrůstky. Tyto rostliny tak “křičí” do světa: “Pozor, já jsem zvláštní! Pozor, ještě jednou pozor!” Nacházíme proto mezi nimi rostliny jedovatédráždivémasožravé“upírské”. Zde příklad “podivné” upírské rostliny: orchidej, která svou krásou uhranula nejednoho člověka – přitom se jedná z pohledu energií o rostlinu upírskou🧛🏻‍♂️, jež se nehodí například pro oslabené a nemocné jedince. Ani jako dárek k nemocničnímu lůžku!

Jóga v Rychvaldu únor–březen 2019

  • 11.–15. 2.: jarní prázdniny, DDM zavřené
  • úterý 19. 2.: 16.00 hod.: Náhradní lekce jógy za středu 20. 2.!
  • 19. 2. 18.00 hod.: Běžná úterní lekce jógy
  • úterý 12. 3. 16.00 hod.: Náhradní lekce jógy za středu 13. 3., kdy nečekaně už letíme do Indie
  • 12. 3.: 18.00 hod.: Běžná úterní lekce jógy
  • Další lekce jógy úterý–středa pak od začátku dubna

Hotpot: holandské národní jídlo z “jednoho hrnce” (bezlepek)

Hotpot je holandské národní jídlo, při jehož přípravě se dlouho pomalu vaří (dusí) kvalitní hovězí (zde bio) s velkou cibulí a kořením. Je to varianta zimních pokrmů z jednoho hrnce, které zahřívají vnitřek organismu, posilují ledviny a dodávají sílu. Brambory a mrkev posílí “kořeny”, a když se směsí rozmixujete ještě třeba slzovku nebo kroupy, “ošetříte” tím i střed těla – žaludekslezinu.

Celý recept najdete zde.

Studium bylinkářství v Ostravě – s Romanou a Danielou

🌱STUDUJTE BYLINY V OSTRAVĚ!🌿🧟‍♀️Pod vedením nekonformních bylinkářek Romany FarneDaniely Pilařové. První skripta obsahují obecný úvod k bylinám🍀, jímž vás v sobotu 9. 2. provede Romana. 10. 2. vás čeká výlet s Danielou do Sluneční soustavy 💫🌞🌚🌎 za planetárním členěním rostlin i účinky těch jedovatých…☠️. 6 víkendovek plných informací, ale rovněž praxe!