Rakovina děložního čípku

Tak předně: chlap se před tím musí umýt (nebo si ho umyjte vy  🙂 ). Pokud i tak dojde k problémům s čípkem, lékař by měl být prvním místem, na které dorazíte. Nicméně existují i přírodní alternativy, a to velmi účinné. Nejlepší je dle mého léčivá houba coriolus (outkovka pestrá), kterou najdete i v českých lesích (vařte si z ní čaj!). Česká firma Mycomedica, kam pro ostravské pořádáme exkurzi 8. 12., prodává vlastní velmi kvalitní výrobek vhodný právě pro prevenci i léčbu problémů s děložním čípkem. Dlužno opět dodat, že coriolus se z nařízení Evropské unie nesmí prodávat jako potravní doplněk pro lidi, a tak vás na obale čeká povzbudivé konstatování, že přípravek je určen pro veterinární péči :mrgreen: . Nezalekněte se a jděte do toho! 

19. 1. 2019: Zdravá páteř – celodenní workshop

Zdravá páteř je nutná pro správné fungování celého pohybového systému. Na energetické úrovni je nezbytná nejen pro správné plynutí energií (prána, čchi /qi/), ale také pro to, abychom vůbec mohli správně dýchat. Tématem WS bude páteř na fyzické i energetické úrovni. Probereme si její anatomiipřipojení na části pohybového aparátu, povíme si o patologiích páteře, o bolestiZacvičíme si jógu, která bude zaměřena na ohebnost páteře.

Všechny informace o akci najdete zde.

Kentaurky křížené s amazonkami…

„Copak to nevidíš? Současné ženy nejsou jen obyčejné amazonky, ale amazonky křížené s kentaury! Bojovnice a kobyly v jednom. Jak mužně překonávají potíže a problémy – mnohem rázněji než muži! A jak zuřivě pracují?! Jen tažné kobyly za sebou dokážou táhnout vůz, na nějž naložily děti, dům a nádavkem i muže. Jak to, že pro ně ten vůz není těžký? Podívej, jak nenávidí muže! Považují je pouze za nástroj k plození dětí. Kolik žen se vdává jen proto, že si přejí povít dítě? A když pak porodí, jako jejich mytické předchůdkyně se mužů zbavují. Některé z nich přesně vědí, co dělají, ale většina jich nechápe, že se chovají tak, aby muže ze svého prostoru vystrnadily. Proč by to neměly být amazonky? Kolik mužů už fyzicky zničily? S tím nikdo nepočítal… A přišlo 20. století, století současných amazonek. Jak jsou hrdé, když je označíš za mužské ženy. Představ si, že by o tobě někdo prohlašoval, jak jsi ženský! Jak bys to vnímal? A ženy jsou na sebe pyšné, že překonávají potíže jako muži. Dvacáté století se jistě stalo stoletím mužských žen a ženských mužů.“ Tak tomuhle se podíváme na kloub v červnu ;-).

Obrázek převzat z https://opinionatedmale.com/2016/08/22/are-you-serious-dude-things-men-do-that-women-hate-pt-1/

Bubble & Squeak – fantastický podzimně-zimní pokrm z jednoho hrnce

Bubble & Squeak znamená v překladu něco jako “bublání a syčení“.  Jedná se o klasický anglický pokrm z růžičkové kapusty, brambor a koření.,Dá se konzumovat jako příloha, ale také jako hlavní jídlo. Já ho podávala s indickými papadamzeleninovými pickles. Pokud k pokrmu ještě přidáme kopeček obilí, bude bezchybný i z pohledu dietetiky tradiční čínské medicíny.

Celý recept najdete zde.

Baba Jaga, jarga, jóga a Pozdrav Slunci? Co nám říkají slovanské zdroje

Baba Jaga představuje hrůzostrašný obraz moudré, vědomé ženy, která je spjatá s ohněm – sluncem.

Baba Jaga je vždy spíše přísná a náročná než smrtelně nebezpečná a krutá, podstatné však je, že má vždy dostatek sil a zvládne, co je potřeba. Proto se správný mládenec při putování neobejde bez starodávné moudrosti.

Více o Babě Jaze, józe a vzájemných vztazích najdete zde.

21.–23. 6. 2019: Moderní žena: fúrie, nebo vyrovnaná bytost? (Nejen jógový pobyt na Antariku)

Na tuhle víkendovku se mi nahlásilo pár žen ještě předtím, než jsem ji vyhlásila . Zdá se, že se jedná o velmi žhavé téma! Moc se na to těším už teď… nebude to žádná selanka! Odkryjeme své ženské temné stránky z historického, kulturního, emočního i sexuálního aspektu, podíváme se na posun rolí žen a mužů v moderní době, popovídáme si o sexualitě a co od ní čekat (a chtít), mrkneme na sexuální pomůcky (!), ale taky budeme cvičit. A třeba i otevírat kyčle… (důvěra).

Vše o víkendovce najdete zde.