Protože jsem byla jednou nemocná, posunuje se konec tohoto kurzu o týden, a tedy bude trvat až do 11. března včetně :-).
Mé vystoupení v Českém rozhlase Dvojce 9. 2. 2019
Zde si můžete poslechnout mé vystoupení v Českém rozhlase “Dvojce” v sobotu 9. 2. 2019, kde mě zpovídal výborný Václav Žmolík. Povídali jsme si o józe, čínské medicíně, štěstí i Indii…
W.-D. Storl: Plevele v naší zahradě (nová kniha)
Vyšel český překlad jedné z novějších knih W.-D. Storla! Jmenuje se Zahradníkův rok 2 – Plevele v naší zahradě a provede vás nejčastějšími plevely, jež se usazují poblíž našich bydlišť. Řadu z nich lze využít jako jedlou divočinu a léčivé prostředky! Kniha je doplněná skvělými fotografiemi a cennými informacemi. Výborný je rovněž autorův úvod, jenž nás – jak je u Storla zvykem – provede také etnobotanickými zdroji vnímání plevele v západní civilizaci.
Astralita rostlin: najdeme mezi nimi ty nejnebezpečnější
Na prvním víkendu oboru Fytoterapie při jsme si se studenty mj. povídali o astralitě rostlin podle W.-D. Storla a na příkladech anatomických “podivností” rostlin si uváděli jejich snahu přejít z rostlinné říše do živočišné🐛: rostliny pak například vytvářejí útvary podobné orgánům: váčky, přívěsky, výrůstky. Tyto rostliny tak “křičí” do světa: “Pozor, já jsem zvláštní! Pozor, ještě jednou pozor!” Nacházíme proto mezi nimi rostliny jedovaté, dráždivé, masožravé, “upírské”. Zde příklad “podivné” upírské rostliny: orchidej, která svou krásou uhranula nejednoho člověka – přitom se jedná z pohledu energií o rostlinu upírskou🧛🏻♂️, jež se nehodí například pro oslabené a nemocné jedince. Ani jako dárek k nemocničnímu lůžku!
Jóga v Rychvaldu únor–březen 2019
11.–15. 2.: jarní prázdniny, DDM zavřené
- úterý 19. 2.: 16.00 hod.: Náhradní lekce jógy za středu 20. 2.!
- 19. 2. 18.00 hod.: Běžná úterní lekce jógy
- úterý 12. 3. 16.00 hod.: Náhradní lekce jógy za středu 13. 3., kdy nečekaně už letíme do Indie
- 12. 3.: 18.00 hod.: Běžná úterní lekce jógy
- Další lekce jógy úterý–středa pak od začátku dubna
Podrobný program v Darjeelingu
20. 3.: čajové zahrady Puttabong
21. 3.: čajové zahrady Rishihaat, Sungma a další
22. 3.: brzy ráno Tiger Hill s výhledem na panorama Himálaje, odpoledne Ghoom Monastery. Během dnes tibetské uprchlické centrum/vesnice
Těšíte se taky tak moc?
Přednáškový cyklus o čínské medicíny ve zlínském Jiném světě (fotogalerie)
Ve školním roce 2018/19 probíhá ve zlínském Jiném světě přednáškový cyklus o čínské medicíně a několik monotematických přednášek. Je to moje první působení na Zlínsku v roli lektorky úvodu do čínské medicíny. Tato zkušenost je velmi příjemná – návrat do kraje mládí a k fajn lidem.
Nakládané olomoucké tvarůžky (vegetarian)
Nakládané tvarůžky jsou báječné svojí jednoduchostí: obsahují malé množství surovin, které jsou ze své podstaty kvalitní (základní), a jeden z nejlepších sýrů, co český trh zná. Z pohledu čínské medicíny jsou tvarůžky lehce zahřívající, a to zejména na podzim při vládě elementu kov.
Hotpot: holandské národní jídlo z “jednoho hrnce” (bezlepek)
Hotpot je holandské národní jídlo, při jehož přípravě se dlouho pomalu vaří (dusí) kvalitní hovězí (zde bio) s velkou cibulí a kořením. Je to varianta zimních pokrmů z jednoho hrnce, které zahřívají vnitřek organismu, posilují ledviny a dodávají sílu. Brambory a mrkev posílí “kořeny”, a když se směsí rozmixujete ještě třeba slzovku nebo kroupy, “ošetříte” tím i střed těla – žaludek a slezinu.
Studium bylinkářství v Ostravě – s Romanou a Danielou
🌱STUDUJTE BYLINY V OSTRAVĚ!🌿🧟♀️Pod vedením nekonformních bylinkářek Romany Farne a Daniely Pilařové. První skripta obsahují obecný úvod k bylinám🍀, jímž vás v sobotu 9. 2. provede Romana. 10. 2. vás čeká výlet s Danielou do Sluneční soustavy 💫🌞🌚🌎 za planetárním členěním rostlin i účinky těch jedovatých…☠️. 6 víkendovek plných informací, ale rovněž praxe!