9.–17. 6. 2019: Rujána – ostrov snů s jógou a na kolech

V termínu 9.–17. června 2019 se vydáme na severoněmecký ostrov Rujána, kde se budeme týden věnovat sami sobě… s jógou, procházkami, plážemi a mořem, klidem lázeňského městečka Sassnitz i dalšími okolními místy a několika výlety. Čeká nás jóga, uděláme i nějaký výlet na kolech, ale hlavně budeme – odpočívat! Po cestě tam i zpět se zastavíme v Drážďanech ve fantastickém hotelu Villa Sorgenfrei, kde si budeme připadat jako na zámku. Pojedeme opět s CK Mandala!

Všechny informace k zájezdu najdete zde.

30. 5. 2019: Smrt – jste připraveni na vlastní konec?

Smrt… magické slovo. Jste připraveni na vlastní smrtelnost? Uvědomujete si, že ať už budete mít život krátký nebo dlouhý, tak smrti neuniknete? Tato přednáška předloží zcela přirozené téma smrtelnosti a možnosti přípravy na smrt. Premiéra se odehraje 30. května (ještě stihneme “měsíc smrti”) ve zlínském Jiném světě. Čeká vás výklad smrtelnosti dle náboženských systémů, dle čínské medicíny, životních cyklů a dalších aspektů.

Všechny informace o přednášce najdete zde.

Jambalaya – španělsko-louisianský hotpot

POSTUP: Na tuku zpěníme cibuli a česnek, až zesklovatí, přilijeme bio rajčatovou passatu, mírně ocukrujeme třtinovým cukrem a osolíme. Necháme zredukovat tekutinu. Na zvláštní pánvi opečeme chorizo (španělskou libovou pikantní klobásku), odstavíme, přidáme oregano a papriku a na ještě rozpálené pánvi necháme koření s chorizem ještě jemně osmažit. Směsí zalijeme uvařenou rýži, rozprostřenou na vymazaném pekáčku a dáme zapéct.

24. 11.: Fotogalerie ze sedmihodinového zlínského workshopu Vztahy podle pěti elementů

V sobotu 24. listopadu měl premiéru můj nový program – sedmihodinový workshop Vztahy podle pěti elementů. Proběhl v prostorách Jiného světa ve Zlíně na pozvání Školy zdraví Zlín. Devět odvážných žen se společně probíralo svými vztahy, plakalo, smálo se… někdo šel více do hloubky a otevřeně, někdo méně.

Více info včetně fotogalerie najdete zde.

Fíky z pohledu dietetiky tradiční čínské medicíny

Mužům jejich dužina připomíná rozevřenou pochvu; i proto jsou považovány za afrodiziaka. Protože v zimě bychom neměli konzumovat syrové ovoce a zeleninu, zkuste fíky hodit na poslední dvě minutky do vařící se snídaňové kaše nebo je upravte jako teplý dezert či přidejte k pečícímu se masu. čínské medicíně se jim říká Wu Hua Guo a jsou výborné pro všechny, kdo:

  • mají málo tekutin Jin Ye (např. ženy v klimakteriu)
  • trpí vnitřní horkostí (falešnou i pravou, např. ženy v přechodu s návaly horka)
  • slabý žaludek
  • při nechutenství